TurkishNY.com’da yayinlanmistir.

Sunday, 21 September 2008

 

Sevgili TurkishNY okuyucuları,

Yazi başlığım, sizlere çok sert görünmüş olabilir yazımın son satırını okuyunca bu baslığın doğru olduğunu anlayacaksınız.

son bir aydır Deniz Feneri davası ile çalkalanan memleketimiz ve bunun yan etkilerinin henüz fark edilemediği bir ortamda, bu hafta sizlerle çok değişik bir konu hakkında sohbet etmek istiyorum.

Ünlü oyuncu Jim Carreyinin başrolünü oynadığı “Liar Liar” Yalancı isimli filmini eminim bir çoğunuz seyretmişsinizdir. Filmin bir sahenesinde yedi, sekiz yaşlarındaki oğlu öğretmeninden duyduğu “İnsanların Dış Güzelliği Değil, İç Güzelliği Önemlidir” sözünü babasına söyler ve Jim Carrey,

“Bu Çirkin İnsanların Uydurduğu Bir Yalandır” der.

O sahneyi hiç unutamam! ben de Jim Carrey nin söylediği bu söze katılmıyor değilim ve zihinsel güzelliğin fiziksel güzelliği tamamladığı düşüncesindeyim.

Kendi bedenine saygısı olmayan bir kişinin çok zeki olduğunu düşünmem!

Amerika’nın iki genç populer ismi, bir tanesi İvanka Trump; Hem zeki, hemde başarılı görünüyor.

Diğeri, Paris Hilton için bir yorum yapamayacağım, fakat aptal olduğunu düşündüğümüde zannetmeyin! O kadar insanı peşinden sürükleyebilen hiçkimse aptal değildir.

Geçtiğimiz günlerde bir konuşmasına rastladım ve ilk kez Paris Hilton a artı puan verdim. Birilerinden duymuş veya görmüş olsa bile, göz önünde olan kişilerin örnek olacak mesajlar vermesi çok güzel.

Paris Hilton diyorki;

“İnsanların günlük yaşamında yapacağı küçük değişiklikler, Dünya için büyük değişiklikler yaratabilir”

ve bunu takiben çevre dostu küçük bir Hybrid araba satın almış.

Evet sevgili okuyucularımız, yukarıdaki satırları okurken birazda olsa Küresel ısınma konusuna dikkatinizi çekebildiysem ne mutlu bana. Bu konuda vakit geçirmeden büyük adımlar atılması gerektiğine inanmaktayım, bildiğimiz ve ulaşabildiğimiz bir tane Dünya var ve onu korumak için her yolu denemeliyiz.

Yedi yıldır Miami bölgesindeki geleneksel festivallerde miniklerin Turkish Barbie ablaları olarak onlara hediyeler eşliğinde güzellikle zekanın birlikte geldiği mesajını vermeye çalıştım, geçen yıl 23 Nisan festivalinde sponsorlarım tarafından hazırlanan Barbie evinde sevgili Doğukan ve Batıkan Manço eşliğinde binlerce dolarlık hediyeler dağıtıp çocukları sevindirirken, bütün minikleri sahnede toplayıp çok önemli bir mesajlar verdik;

“Dinler savaşı istemiyoruz, Ülkeler savaşı istemiyoruz, Savaş istiyorsanız Dünyamız yok oluyor lütfen onu yok olmaktan kurtarmak için savaşalım”

Dünyamızı yok olmaktan kurtarmaya yardım edebilecek küçücük bir adım atmaya nedersiniz;

*Gereksiz Işık Yakma!

*Suyu Boşa Akıtma!

*Geri Dönüşümlü Ürünler Kullan!

*Mümkün ise Arabanı Değiştir Hybrid al!

 

Sevgilerimle

Sevi Sarı

 

 

2 Responses

Leave a Reply