Amerika’da yeşil kart alma (Amerika’da oturma ve çalışma izni alma) yöntemlerinden biriside Amerika’da yatırım yapmaktır. Amerika’da yatırım yaparak yeşil kart almanında birden fazla yöntemi olmasına rağmen içlerinden sadece bir tanesi hiç beklemeden hemen yeşil kart almayı mümkün kılıyor. Amerikan göçmenlik kanunlarının yeşil kart almayla ilgili bu bölümü yabancıları Amerika’da yatırım yapmaya ve istihdamı artırmaya teşvik etmek için yürürlüğe konmuş bir kanundur. Amerikan hükümeti bu yıl bu yöntemle Amerika’da yatırım yapan 10,000 yabancıya ve aile fertlerine yeşil kart verecektir.

Amerikan hükümeti tarafındanda onaylananan çok ender projelerden birisi olan “Palm House Hotel” projesinde yatırım yapacaksınız. Palm House Hotel projesi Güney Florida’nın en prestij adalarından birisi olan Palm Beach adasındadır. Bu yatırım sizin yönetmenizi/işletmenizi gerektirmeyen pasif bir yatırımdır. Yatırım yaptığınız proje sizin adınıza işletilmekte ve her yıl kazancınız size ödenmektedir. Yeşil kart muracaatınız projenin göçmenlik avukatı tarafından yapılmaktadır. Yaptiginiz yatırımın süresi sonunda paranızı geri alabileceksiniz fakat yeşil kartınız sizde kalacaktır. Aradan 5 yıl gibi bir süre gectikten sonra da Amerikan vatandaşı olabileceksiniz, Amerikan pasaportu alabileceksiniz. Özetleyecek olursak, yatırımınız hic bir emek vermeden size her yıl gelir getirecek, en önemliside, çok kısa sürede yeşil kart alıp Amerikan vatandaşliğina doğru ilerleyeceksiniz.

 

 

Yeşil kart almak için yatırımcı statüsünde müracaat edenlerde

aranan ana şartlar:
>> $500,000 nakit paranızın olması (bu miktarı kendi imkanlarınızla borç almanızın bir mahsuru yoktur).
>> Daha önce ciddi bir suçtan tutuklanmamış olmanız (örneğin, basit trafik suçlariyla ilgili tutuklamalar problem değildir).
>> Universite diplomanızın veya ticaret tecrübenizin olması (bu pasif bir yatırım olduğu için dairenizi sizin işletmeniz/yönetmeniz gerekmeyecektir).

 

Bu yöntemle yeşil kart almak maddi imkanları olanlar için Amerika’da en kolay ve en hızlı yeşil kart alma yöntemidir. Yeşil kartınız müracaat ettiğiniz tarihten itibaren üçle altı ay arasında çıkmaktadır. Eğer ailece müracaat ettiyseniz, aileyi oluşturan anneye, babaya ve 21 yaşından kücük tüm aile fertlerine yeşil kart verilmektedir. Yeşil kartınız çıktıktan sonra, eğer dilerseniz, tüm aile fertlerinizin Amerikan vatandaşı olması (çifte vatandaşlık) ve Amerikan pasaportu alması da mümkün olacaktır. Yeşil kartınız çıkarılırken tüm işlemleriniz Amerika’lı göçmenlik avukatları tarafından yapılmaktadır.

Yukarıda listelenen ana şartları sağlıyorsanız ve Amerika’da emlak satın alarak yatırım yapıp yeşil kart almak istiyorsaniz lütfen “İletişim” sayfasındaki yöntemlerden birisini kullanarak bizimle temasa geçiniz.

Palm House Hotel projesi hakkında haha fazla bilgi için WWW.USREDA.COM web sitesini veyawww.USREDAwebsites.com/ websitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave a Reply