Quality Dergisi“Dünyadaki bütün yanlışlıklar eğitim ile düzelebilir”

Uzun yıllardan beri Miami’de yaşayan, büyük mücadeleler sonrası büyük başarılar elde ettiği yaşam örgüsü ile kadınlara örnek olan, bu yönü ile hem yabancı hem de Türk basınında birçok haber ve röportaja konu olan Sevi Sarı, şimdi de Amerika’dan Mardin’e uzattığı yardım eli ile gündemde. Bugüne kadar daha çok engelliler adına gösterdiği hassasiyet ve yardım çalışmaları ile tanınan başarılı iş kadını Sevi Sarı bu kez Mardin’den yükselen yardım sesini duydu ve dünyanın bir ucundan kendi ülkesinin öbür ucuna yardım elini uzattı.

Köy çocuklarına bilgisayar
“Eğitime destek, geleceğimize ışık olalım” sloganı ile duyurulan bu yardım projesi çerçevesinde, Mardin’in Gökçe Köyü okulu çocukları, Sevi Sarı sayesinde bilgisayarlarına kavuştu. Bu desteği ile dikkatleri eğitime çeken; doğa, hayvan dostu, vatanı Türkiye’ye aşık Sevi Sari ABD’deki dostlarını ülkesinin çocuklarının eğitimine destek için seferber edeceği sözünü verdi.

“Teknolojiye ulaşmaları zor”
Konu ile ilgili duygu ve düşüncelerini Quality of Magazine ile paylaşan Sevi Sarı şunları söyledi: “Bu ana kadar engelliler konusunda çok hassastım. Nasıl dünyaya geleceğimizi biz seçmiyoruz. Hepimiz engelli doğabilirdik ve de halen hepimiz birer engelli adayıyız. Bu dünyayı rahat hareketler ile kullanma şansına sahipken engelli kardeşlerimizin de yaşamlarını kolaylaştırmak için gereken onlara vermeliyiz diye düşünürken, bu arada eğitim konusuna yeterince eğilmediğimi fark ettim. Oysaki dünyamızdaki bütün yanlışlıklar eğitim ile düzelebilir. Kırsal bölgelerde dünyaya gelmiş, gidecek okulları olmayan ve teknolojiye ulaşmaları daha da zor olan bu şanssız çocuklara küçük de olsa bir ışık olabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Tum haberi okumak icin buyaya tiklayin.

One Response

Leave a Reply